Kategorie
KategorieBLOG

Newsletter

Newsletter

MIÓD JAKO SUPLEMENT DIETY

MIÓD JAKO SUPLEMENT DIETY

Większość z nas sięga po miody podczas chorób, przeziębień czy po prostu w mometach, gdy czujemy się osłabieni. No i bardzo dobrze, ponieważ miody bardzo dobrze wpływają na organizm człowieka, jednak dzisiaj skupimy się tylko na jednym- wrzosowym.

Miód wrzosowy jest w stu procentach produktem pochodzącym ze specjalnych gruczołów znajdujących się w kwiatach, należy do miodów o ciemnej barwie przez to, że zawiera stosunkowo mało sacharozy (rodzaj cukru), a za to zawiera w sobie wyjątkowo dużo białka jak na miód. Otwierając słoik z miodem wrzosowym możemy poczuć delikatny zapach rośliny, z której pobierają go pszczoły miodne. Cechuje go konsystencja galaretki, jest mniej lejący od jasnych miodów, jednak to zależy od tego, jak  go przechowujemy.

Każdy z miodów ma pewne właściwości lecznicze, jednak są to naturalne cechy, nie leczą one bezpośrednio żadnych schorzeń, jednak są korzystnym dla zdrowia suplementem diety, który wspomaga leczenie bądź może działać delikatnie profilaktycznie, gdy akurat nic nam nie dolega i chcemy, aby tak pozostało. Przypisuje mu się także łagodne właściwości antybakteryjne i przeciwutleniające, przez co wspomaga układ odpornościwoy, przez co będzie świetny do stosowania w trakcie i w profilaktyce przeziębień. Będzie także doskonałym dodatkiem diety rekonwalescentów oraz sportowców, osób po chorobach lub zabiegach, ponieważ jest dobrym źródłem łatwo przyswajalnej energii w postaci węglowodanów. Miód wrzosowy nie może się pochwalić całą tablicą witamin w nim zawartych, jednak te witaminy, które w nim znajdziemy, występują w dużych dawkach. Są to witaminy A oraz te z grupy B, poza tym, posiada także kwas foliowy, pantotenowy, potas, chlor, wapń, sód, magnez oraz żelazo. Miód wykazuje silne działanie antyseptyczne i moczopędne, ze względu na to świetnie sprawdza się przy chorobach układu moczowego, łagodzi także biegunki i zaparcia, łagodzi stany zapalne.

Wszyscy uwielbiamy dodawać miód do herbaty, to nie podlega wątpliwości, miody świetnie zastępują cukier, który nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Miód wrzosowy oprócz osłodzić naszą herbatę, doda jej wspaniałego smaku, jednak o tym lepiej przekonać się samodzielnie, przy okazji testując łagodzące skutki stresu właściwości miodu ;) Prawdziwy miód wrzosowy, oprócz herbaty, świetnie sprawdzi się jako dodatek do sosów, deserów, ciast, jednak musimy pamiętać, żeby nie poddawać go działaniu temperatury wyższej niż 40 stopni, ponieważ zacznie tracić swoje właściwości. 

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź